Przejdź do strony głównej
Przejdź do strony głównej

 
2020-10-25  
Aktualności z szerokiego toru
2020-07-01 • LHS.pl ukrywa daty wykonania zdjęć dbając o komfort pracowników kolei

Szanowni Państwo,
Niniejsza strona internetowa powstała ponad 20 lat temu z pasji do kolei jako niezależne źródło informacji czym jest LHS, gdyż w momencie powstania w sieci Internet żadne inne nie istniało.

Od dłuższego czasu do autora serwisu od osób zawodowo pracujących na kolei docierają informacje o przeczesywaniu przez ich pracodawców zasobów internetu oraz prowadzonych potem postępowaniach wobec kolejarzy, z przyczyn które jeszcze kilka lat temu na zdrowy rozsądek nie budziły wątpliwości.

Dlatego też począwszy od 2020.07.01 do odwołania została podjęta decyzja o zaprzestaniu wyświetlania dat wykonania dowolnego zdjęcia, niezależnie od miejsca i natury jego powstania. Ponadto będą wymazywane metadane i inne szczegóły zdjęcia pozwalające ustalić kiedy ono powstało. Zostało to podyktowane troską o komfort jakiegokolwiek pracownika kolei przypadkowo bądź celowo napotkanego na szlaku, niezależnie od jego stosunku do osoby fotografującej. Celem wykonywania zdjęć na żelaznym szlaku jest dokumentowanie rzeczywistości dla obecnych i przyszłych pokoleń, a nie powodowanie aby ktokolwiek myślący rozsądnie miał potem nieprzyjemności przez przypadkowo napotkaną osobę fotografującą kolej.


/Akt. 2020-07-01 20:05:26/
2020-03-14 • Posłuchaj dźwięku LHS dzięki dwupłytowemu albumowi Summer LHS Camp 2019 - do pobrania za darmo!
Zachęcam do pobrania i odsłuchania dwupłytowego albumu (wymagany jest dowolny program typu odtwarzacz audio) Summer LHS Camp 2019 będącego zapisem nagrań wykonanych na linii kolejowej nr 65 latem zeszłego roku. Od poranka w Puszczy do ciepłego wieczoru w Bojanowie. Płyta zawiera nie tylko ryk spalinowych maszyn LHSu, ale także unikatowe dźwięki otoczenia. Absolutną ciekawostką obok odgłosów krzyżowania w środku nocy na mijance w sercu Puszczy Sandomierskiej jest dźwięk komara czy ptak siadajacy na mikrofonie.
Zapraszam do pobrania i odsłuchu na stronie Odgłosy LHS.
2020-02-03 • Pociąg kontenerowy z Chin po LHS

W sobotę 1 lutego przybył do Polski drugi pociąg kontenerowy z Chin. Według zapowiedzi medialnych trasę z Azji miał on pokonać poniżej 12 dni, osiągając momentami do 1000km dziennie. Miał on też liczyć prawie 1000m długości, jednak w praktyce miał zaledwie 781. Mimo to był wdzięcznym obiektem obserwacji przez entuzjastów na szlaku.


/Akt. 2020-02-03 12:17:17/
2020-01-06 • Pociąg intermodalny z Chin już w Sławkowie

Po pokonaniu ponad 9000km, pociąg z chińskiego Xi’an, dotarł dziś po 1 w nocy do stacji końcowej LHS - Sławków Południowy. Skład ten wyruszył z Azji 24 grudnia. Podczas przejazdu linią LHS pociąg ciągneły najnowsze lokomotywy z floty PKP LHS - ST40S-27+ST40S-26. Przejazd linią kolejową nr 65 miał priorytet, co spowodowało iż od momentu wyjazdu ze stacji granicznej Hrubieszów LHS do przyjazdu na stację końcową Sławków minęło niespełna 8 godzin. Ze względu na rekordową prędkość pokonywania szlaku, oprócz oficjalnej nazwy Chang'an (pochodzącej od nazwy stolicy Chin z okresu Jedwabnego Szlaku), w Polsce zyskał on przydomek "AliExpress".

Mimo typowej dla LHS jazdy w porze nocnej przejazd ten miał wielu obserwatorów wśród sympatyków kolejnictwa, co widać po zainteresowaniu w mediach społecznościowych, oraz aplikacji LHS Milepost.


/Akt. 2020-01-06 13:50:33/
© LHS.pl 1998-2020
 
NINIEJSZY SERWIS INTERNETOWY MA CHARAKTER INFORMACYJNY I NIE JEST ZWIĄZANY Z ŻADNYM PODMIOTEM ZARZĄDZAJĄCYM I/LUB ŚWIADCZĄCYM PRZEWOZY PO LINII KOLEJOWEJ NR 65 (LHS).
NIE GROMADZIMY DANYCH NA TWÓJ TEMAT - SERWIS NIE KORZYSTA Z MECHANIZMU tzw. CIASTECZEK (COOKIES). Broadworks Engine v. 1.05